Zamek Design - Logo

 

 

 

2022

 

Salon Vistula w Galerii Silesia w Katowicach jest pierwszym sklepem marki w nowym shopconcepcie zatytułowanym "NEXT CITY".

Podjeliśmy odważne decyzje w oparciu o widoczne sygnały zmian. Inspiracją do stworzenia wizji było miasto: ruch, dynamika, światło. Model zmiany opracowany jest w kontekście zrównoważonego rozwoju.

W nowej odsłonie Vistula to jasny, roświetlony sklep o nowoczesnym wyrazistym wizerunku, który niesie ze sobą wartość ECO.

Projektantom Zamek Design przyświecała idea "less is enough". Ważnym etapem w projektowaniu sklepu było przeniesienie poczucia  odpowiedzialności, na design. Celem stało się stworzenie shopconceptu tak aby dobry design i jakość materiałów zagwarantowały długie użytkowanie salonu. Kluczową wartością jest mobilność oraz eco materiały.

Shopconcept oparty jest na mobilnych meblach przyściennych i wolnostojących. Daje to możliwość zmiany aranżacji w salonach oraz w przypadku relokacji ponowne wykorzystanie wszystkich mebli. Naszym zdaniem to właśnie mobilność wydłuża żywotność shopconceptu i nie generuje przyszłych odpadów.

Użyte materiały takie jak stal, mdf, winyl, gres mają bardzo dobrą jakość oraz certyfikaty LEED które gwarantują, że produkty wykonane są w 40% z recyklingu.

Charakteru dodają po raz pierwszy zastosowane tynki gliniane które są materiałęm ekologicznym i biodegradowalnym.

Oprócz walorówn nowej idei wystroju salonu głównym założeniem była jednopoziomowa prezentacja. To pierwszy sklep Vistula w formule damsko męskiej. Salon niesie za sobą przekaz równości i tolerancji - zarówno kolekcja damska jak i męska prezentowana jest w ten sam sposób oraz posiasa dedykowaną właśną rozbudowaną strefę przymierzalni.

Celem architektów stało się podkreślenie głównej osi salonu. Na jej linii zaprojektowano neutralną ladę, którą ożywia wielkoformatowy ekran umieszczony tuż za nią. Tworzymy wnętrze w którym klienci będą czuć się dobrze. Kluczowym elementem w sposobie wykończenia powierzchni we wnętrzu było zestawienie wielu faktur, które dzięki odpowiednio zaprojektowanemu oświetleniu, dały efekt niepowtarzalności oraz wyjątkowości wnętrza. Łączymy świetlny sufit płaszczyznowy, który daje równomierne oświetlenie ze spotami które doskonale akcentują kolekcję Vistula.

Dostarczone oprawy mają wysoką skuteczność świetlną, co w głównej mierze ogranicza emicję CO2. Oprawy wykonane są z czystego aluminium, z ograniczeniem elementów plastkowych. Lakier użyty do malowania opraw jest ekologiczny, jak i sam proces malowania jest objęty ścicłymi normami.

Ważnym dopełnieniem całości jest jasna posadzka o wyrazistej widocznej strukturze kwarcu. Charakterystycznym elementem sklepu jest nowy wizerunek witryny sklepowej. Standardowa witryna w znacznej mierze została zastąpiona wielkogabarytowym ekranem do komunikacji z klientem. Standardowy kaseton zastąpiony został indywidualnym logotypem literowym umieszczonym na stalowych czarnych belkach. Zaproponowana koncepcja w wyrazisty sposób zmienia wizerunek sklepów Vistula i niesie jasny przekaz ECO.

 

 

-------------------------------------------------------------

2013

 

Shop-concept Vistula zatytułowany „The men's fashion Atelier” został stworzony, opracowany i wykonany przez firmę ZAMEK DESIGN w 2013 roku.

Standaryzacja  jest kompozycją elegancji, stylu i mody. Celem projektantów było stworzenie męskiego charakteru wnętrza, pokazującego produkt od jego najlepszej strony. Zaproponowana koncepcja wyznacza nowy kierunek dla salonów Vistula w bardziej zdecydowany sposób. Architekci stworzyli charakterystyczny, wyrazisty wizerunek sklepów. Wnętrza mają charakter „męskiego studia” dzięki zastosowanej ciemnej chłodnej kolorystyce szarości i czerni. Użyte  rozwiązania materiałowe inspirowane były zarówno elementami technicznymi,surowymi  m.in. galerią Tate Modern w Londynie jak i klasycznym spojrzeniem Rembrandta. Jest to scalenie przez kontrast. Układ salonu bazuje na wyrazistym podziale przestrzeni na strefy i pokoje, które inspirują i wciągają klienta dając mu poczucie komfortu i intymności podczas zakupów. Kluczowym elementem układu sklepów Vistula jest industrialny regał wolnostojący usytuowany w strefie wejścia. Pracownia Zamek Design zadbała o detale, dzięki którym salon stał się niepowtarzalny i bardzo elegancki. Matowa grafitowa stal została ocieplona, satynowym drewnem, dywanami oraz płycinami z tkaniną. Sklep wyposażony jest w wysokiej klasy systemy Visplay oraz specjalnie zaprojektowane okucia do odwieszania odzieży.